Κυριακή 15 Μαΐου 2011

ΧΑΝΘ- ΓΑΣ Κομοτηνή 76-78

Παρότι οι γηπεδούχοι είχαν το βαθμολογικό κίνητρο , ο ΓΑΣ ήταν αυτός που πήρε τη νίκη στη Θεσσαλονίκη με 76-78, διατηρώντας το σερί θετικών αποτελεσμάτων. H ομάδα μας έπαιξε για την ιστορία της και για το γόητρο, δείχνοντας σε όλους πώς πρέπει να λειτουργουν οι ομάδες

Η ομάδα μας μπήκε σχετικά νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο για να φορτσάρει στο δεύτερο δεκάλεπτο και να πάρει διαφορά ασφαλείας στο τρίτο! Και ενώ όλα έδειχναν, πως η ομάδα μας θα έφευγε εύκολα με ακόμα ενα ροζ φύλλο αγώνα, λίγο η νωθρότητα των παιχτών του Στάθη Καμαράκη σε συνδυασμό με την αντεπίθεση των γηπεδούχων, μετέτρεψαν το παιχνίδι σε ντέρμπι, αλλά ο ΓΑΣ ήταν πιο ψύχραιμος και πήρε δίκαιη νίκη!

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή 76-78
Διαιτητές: Ρούκας - Μυλωνίδης Τα δεκάλεπτα: 19-16, 28-41, 44-60, 76-78 ΧΑΝΘ (Κόρφας): Γραφιώτης, Νικολαΐδης, Γαλανός, Τεσιρίδης, Τασιούδης, Σερέτης, Βουρδουνιώτης, Σουρβατζής, Κυριακίδης, Νεοφύτου, Ντίνας, Κυρατζής. Κομοτηνή (Καμαράκης): Γεωργαντζάς 14 (2), Ντίνας 13 (1), Κουτσοβασίλης 5 (1), Κουτσογιάννης 12, Σταμπουλής 6, Παρατσουκίδης 10, Σαδίκ 9 (1), Μήτσου 9.