Τετάρτη 24 Νοεμβρίου 2010

ΓΑΣ Κομοτηνή- ΑΕ Κομοτηνή (εφηβικό) 46-51

Για τη 2η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ο ΓΑΣ Κομοτηνή ηττήθηκε από τη συμπολίτισσα ΑΕ Κομοτηνής, ύστερα από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, με σκορ 46-51 (τυπικά γηπεδούχος ο ΓΑΣ). Οι παίκτες και των δύο ομάδων δυσκολεύτηκαν αρκετά στο σκοράρισμα, είτε από λάθη στις επιθέσεις είτε από τη μεγάλη αστοχία που παρουσίαζαν στα σουτ που επιχειρούσαν. Στο πρώτο 5λεπτο του παιχνιδιού και οι δύο ομάδες είχαν από 2 πόντους και συνολικά το 1ο δεκάλεπτο το σκορ έληξε 4-8 υπέρ της ΑΕΚ. Η ΑΕΚ είχε σε όλη τη διάρκεια την πρωτοβουλία στο σκορ, αλλά και στον έλεγχο του παιχνιδιού. Ο ΓΑΣ στο 4ο δεκάλεπτο κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, αλλά οι έφηβοι της ΑΕΚ έδειξαν περισσότερη ψυχραιμία και καθαρό μυαλό και πήραν στο τέλος τη νίκη. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην ομάδα της ΑΕ Κομοτηνής και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα, μιας και στόχος σε αυτές τις ηλικίες δεν είναι το αποτέλεσμα αλλά κυρίως η ανασχόληση των παιδιών με τον αθλητισμό!